Sportovní vyžití

Jizerská magistrála na kole
V současné době je délka Jizerské magistrály 180 km. Její velká část vede po upravovaných cestách, které jsou vhodné pro cyklistiku.

Singltrek pod Smrkem
Singltrek představuje nové pojetí cyklistických zážitků. Vznikl jako inspirace bajkovými centry ve Velké Británii a jejich fascinující atmosférou. Singltrek je tvořen sítí stezek a bajkerskou základnou v nástupním místě.
Stezky Singltreku jsou určené pro horská kola. Jsou projektované a budované podle speciální metodiky, která poskytuje maximální zážitek z bajkování a zajišťuje co nejvyšší bezpečnost a šetrný přístup k přírodě.
Bajkerská základna (Singltrek Centrum) nabízí vše, co je k dokonalé vyjížďce potřeba, ale je to také prostor pro setkávání s podobně naladěnými lidmi, sdílení zážitků a přátelství.
 
Přírodní posilovna ve svahu nad stadionem
Malé venkovní fitness ve svahu s výhledem na stadion poskytuje dětem základní

Lanový park
Lanový park v korunách stromů se třemi okruhy nabízí zábavu pro nejmenší  děti i dospělé, umístěný vedle stadionu, 300 metrů od centrálního parkoviště. Lanový park je vybavený jistícím systémem Smart Belay, zamezujícím neúmyslné odpojení od jistícího lana!

Přírodní horské koupaliště Dolina
Přírodní rašelinové koupaliště napuštěné vodou z Jizerek má tmavě zbarvenou vodu z blízkých rašelinišť poskytuje odpočinkový prostor a je v prostředí nástupního místa do Jizerských hor.
Nachází se nedaleko stadionu a centrálního parkoviště v horském prostředí.
Další místa na koupání v okolí naleznete http://www.region-jizerskehory.cz/aktivni-vyziti/plavani-a-koupani/
Bobová dráha v Janově nad Nisou
Tenisové kurty